Egészséghét 2019

2019.11.14 22:54

Iskolánkban a november 11-i héten egészséghetet tartunk. Már az első 2 nap is bővelkedett programokban. Hétfőn az Antsz jóvoltából kórokozókkal, hatásaikkal, antibiotikumokkal és használatukkal ismerkedhettek meg tanulóink. Délután egészségnevelési verseny várta a felsősöket. Elkezdtük csíráztatni a retek magokat, interaktív játékokkal játszottunk. Kedden az újraélesztéssel, mentőautóval ismerkedhettek meg az alsósok. Nyári Krisztián mentőautó vezető és Nyáriné Giordan Gabriella mentőtiszt tartott élménydús bemutatót számukra.

Az alsó tagozatosok szerdán alma-napot tartottak. Almával kapcsolatos feladatokat oldottak meg tanórákon, majd almás finomságokat készítettek. Az elsősök elültették az osztályfát az udvarban, majd az óvodában is részt vettek a faültetésen. Csütörtökön helyes testtartás és lúdtalptorna következett a picik számára. Pénteken vérnyomásmérés és közös tánc zárta a programot. A felsősök küzdősportokkal ismerkedtek és hip-hop táncot tanultak. Rendőrségi előadást hallgattak meg, emellett vérnyomás és testösszetétel vizsgálatban vettek részt. Dohányzás elleni prevenciós készülék és életnagyságú bábu segítette a munkát. Mindenki jól érezte magát a hét programjain. Boldog iskola, boldog tanítók, boldog tanulók!