Hála, optimizmus és apró örömök

Az ikervár Szabó Katalin a Boldogásgóra Program pedagógus nagykövete. Iskolánkban járt a Vas Népe újságírója. Cikk elolvasható IDE kattintva.

Boldog iskola

 

„A Föld egyszerre borzasztó és gyönyörű hely. Te mint egyén lehetsz itt boldog vagy akár boldogtalan is. A lehetőség, a csoda benned van, tőled függ, mit kezdesz az életeddel.” 

(Sonja Lyubomirsky)

Boldogságóra_program_2021/22_szülőknek.pptx

A Boldogságóra lényege a pozitív orientáció készségszintű elsajátítása. „Ép testben, ép lélek.

A Boldogságóra Program fókuszában az áll, hogyan lehet a negatív gondolkodásmódon változtatni, illetve hogyan lehet a tanuláshoz egy pozitív hozzáállást kialakítani a diákok körében.
Az ELTE pozitív pszichológiai kutatócsoportja által tudományosan is igazolt programot dolgoztak ki, mely a pozitív pszichológia módszereire épül, ami a diákok és tanárok jóllétével foglalkozik, ahol  lehetőség van ma már a szülőket is bevonni. Egy vezérfonalat ad, hogyan nézzünk szembe a kihívásokkal, hogyan küzdjenek meg az élet nehézségeivel, képesek legyenek a testi- lelki egészségmegtartás tényezőit megismerni és felhasználni. Képesek legyenek növelni a jólétet, és csökkenteni tudják a negativitást az életükben.

A boldogságórák hozzájárulnak a diákok pozitív lelki fejlődéséhez, kreativabbakká, nyitottabbakká és érdeklődőbbekké válnak. Több flow élményben lesz részük. Képességeket fejleszt, amelyek elengedhetetlenek ahhoz, hogy sikeres és boldog felnőtté váljanak. Ezen boldogságórák széleskörű elterjedése hozzájárul ahhoz, hogy a hazai lakosság egyre nagyobb százalékban érhesse el a mentális egészség csúcspontját.

Képgaléria: Boldog iskola

Tételek: 1 - 4 ból 9
1 | 2 | 3 >>