Programjaink

• Október 23-ai ünnepély
    október 19. (péntek) 4.órában
  • Őszi szünet
    október 29. - november 3.
  • Munkanap áthelyezés
    november 10. (szombat) nincs tanítás
  • Nyílt nap:
    november 14. 1.-2. óra
  • Egészséghét
  • november 19.-23.
  • Fogadóóra
    november 21. 17 óra

Egészséghét 2018. novemberben (folyamatosan frissítve a programok megvalósítása után)

Az egészséghét programjait Dr. Wächter Walter a Sárvári Járási Hivatal Népegészségügyi Osztály osztályvezetője, járási tisztifőorvos nyitotta meg.
Testnevelés órák keretén belül Horváth Kinga és Timár Éva tartott gyógytornát és jógát. Csatlakoztunk a mézes reggeli programhoz. Esély órákon is részt vehettek tanulóink. Az alsósok stresszkezelő technikákat sajátíthattak el.

Egészséghét 2018.november (folmyatosan töltve)

Tételek: 1 - 8 ból 49

Első osztályosok faültetése

Hagyományainkhoz híven az 1. osztály az iskola udvarán elültette az osztály fáját. Minden gyerek lelkesen részt vett a munkában. Meghívást kaptunk az óvodába is, ahol szintén fát ültettünk, melyet közös játék, beszélgetés követett.

Első osztályosok faültetése

Tételek: 1 - 4 ból 13
1 | 2 | 3 | 4 >>

Színházlátogatás a Soltis Lajos Színházban

Színházbérleteseink 2018. október 26-án Celldömölkön jártak a Soltis Lajos Színházban. A Két testvér című előadás nagy sikert aratott. A színészekkel is lehetőségünk volt beszélgetni.

Legközelebb januárban találkozhatunk velük.

Színházlátogatás a Soltis Lajos Színházban

Iskolanyitogató foglalkozások

1. foglalkozás

A leendő első osztályosoknak tartott iskolanyitogató foglalkozást hagyományosan sportos tevékenységgel kezdtük testnevelőnk szervezésében. A feladatokat az őszi erdő témakör köré szerveztük. A nagycsoportosok fogójátékot játszottak kismedvék bőrébe bújva, őszi leveleket gyűjtöttek akadálypályákon, célbadobtak őszi gyümölcsökkel. A sportcsarnokban nagyon jól érezték magukat.

Szeretettel várjuk őket és az iskolánk iránt érdeklődőket a második foglalkozásunkon!

Iskolanyitogató foglalkozás leendő első osztályosoknak 1.

Tételek: 1 - 4 ból 12
1 | 2 | 3 >>

1.-2.-3. osztályosok a sárvári Nádasdy Ferenc Múzeumban

Októberben iskolánk 1., 2. és 3. osztályos tanulói játékos tárlatvezetésen vettek részt Sárváron a Nádasdy Ferenc Múzeumban. Az interaktív feladatok teljesítésével valóságos labirintus élményben volt részük. Megkeresték Bori kutyus elveszett játékát, miközben végigjárták a kiállítótermeket, műtárgyakkal, korabeli huszárruhákkal ismerkedtek és fejtörőket oldottak meg. Jó kis felfedezőtúra volt számukra! Mindenki sok élménnyel tért haza.

Első osztályosok a sárvári Nádasdy F. Múzeumban

Tételek: 1 - 4 ból 24
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Zichy Antónia emléknap - 2018.09.27.

Iskolánk névadójának halálának 130. évfordulójáról 12 állomásból álló akadályversennyel emlékeztünk meg. A feladatok témája valamilyen módon kapcsolódott a 19.századhoz, Zichy Antóniához, Batthyány Lajoshoz vagy Ikervárhoz. A versenyzők verset alkottak, várat építettek, régi szavakat ismertek fel, puuzle-ből kirakták Ikervár nevezetességeit. Korabeli ruhákat ismertek fel, megismerték Zichy Antónia és Batthyány Lajos Ikervárhoz való kötődését, melyekkel kapcsolatban totókat töltöttek ki. A gyakorlati feladatok között volt a sportcsarnokban akadálypálya, "gránitdobás", illetve a csapatmunkához szükséges lépegetős játék is. Jó hangulatban telt a nap, kicsit mindenki közelebb került a kor szelleméhez.

Zichy Antónia emléknap

Tételek: 1 - 4 ból 39
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

8.osztályosok 3 napos osztálykirándulása Zánkán - 2018.09.17.-19.

Feltöltés alatt...

8.osztályosok 3 napos osztálykirándulása Zánkán