Újabb elismerés iskolánknak - Sport legyen a tied! program

2016.09.26 14:33

Iskolánk az Emberi Erőforrások Minisztériuma Sportért Felelős Államtitkárságától kézilabdás eszközcsomagot kap A Sport legyen a tied! program keretén belül. A csomag szivacslabdákat, kézilabdákat, koordinációs létrát, dynair párnát, atlétikai gátakat és szivacskézi kaput tartalmaz. A programot koordináló Magyar Diáksport Szövetség tájékoztatása szerint közel 1000 iskola kap sportágspecifikus eszközcsomagot 13 sportágban (asztalitenisz, atlétika, judo, kajak, karate, kézilabda, kosárlabda, röplabda, tenisz, tollaslabda, torna, úszás, vívás). Az intézményeket a sportági szakszövetségek - esetünkben a Magyar Kézilabda Szövetség - javaslatai alapján választották ki. A kiválasztási szempontrendszer legfőbb kritériuma a szakmai háttér biztosítása volt az adott nevelési-oktatási intézményben.

A Magyar Kézilabda Szövetség döntése az ikervári kézilabda eredményességének és az iskolánkból induló szivacskézilabdának köszönhető, melyben egykori és jelenlegi tanítványainknak, illetve a szakmai háttérnek nagy szerepe van. Köszönjük a lányoknak, akik velünk dolgoztak és dolgoznak, egyúttal továbbra is várjuk a lelkes kézipalántákat iskolánkba!