Kedves Látogató!

Célunk az, hogy aki ellátogat az oldalra, aktuális hírhez jusson iskolánk életével,  mindennapjaival kapcsolatban. Honlapunk olyan közérdekű, hasznos információkat tartalmaz, amelyek megkönnyítik a tájékozódást az iskolai élettel kapcsolatban. Az érdeklődő képet kaphat a nálunk folyó oktatásról, az általunk nyújtott szolgáltatásokról, a színes diákéletről, az iskola múltjáról, megismerheti lehetőségeinket, illetve azokat a követelményeket és kötelezettségeket, amelyeket az iskola támaszt a tanulóival szemben.

Kissné Tarr Judit

Intézményünk rövid bemutatása

Intézményünk a Vas megyei Ikervár községben működik. Ikervár Szombathelytől 25 km-re keletre, Sárvártól 8 km-re délre, Sótonytól 5 km-re nyugatra, Rumtól 10 km-re északra, a Rába folyó bal partján fekszik.

Beiskolázási körzetünk:
- alsó tagozat: Ikervár, Meggyeskovácsi, Csénye (utóbbi a Csényei Telephelyhez tartozik)
- felső tagozat: Ikervár, Meggyeskovácsi, Megyehíd, Pecöl, Kenéz, Sótony, Nyőgér, Bejcgyertyános.

Iskolánk a lehetőségekhez mérten próbálja tovább javítani a Sárvári Járás azonos adottságú nevelési-oktatási intézményei között megszerzett pozícióját.

Az iskola története

• Iskolánk több mint 110 éve működik (azóta többször más épületbe költözött)
  • 50 éve, 1965-ben épült meg az emeletes szárny, így a mai iskola 2 épületből áll
  • 1991-ben egy nagyméretű tornacsarnok épült mellé
  • 2005-ben a Zichy Antónia Általános Iskola nevet kapta
  • 2006-ban az Ikervári ÁMK intézménye lett
  • 2010-ben egy Európai Uniós felújítás alkalmából megújult kívül és belül is
  • 2013-ban átszervezés hatására ismét önálló iskola lett 1 telephellyel és 2 tagintézménnyel

Névadónk: Zichy Antónia grófnő

Zichy Antónia grófnő, a vértanú első magyar miniszterelnök, gróf Batthyány Lajos özvegye, az ősi Zichy család cifferi ágából származott. Apja a dúsgazdag Zichy Károly, édesanyja Batthyány Antónia grófnő. Antónia 1816. július 14-én született.

Batthyány Lajos gróf, 1836-ban vette feleségül Zichy Antónia grófnőt. Az esküvőt a gróf birtokán, Ikerváron tartották. Dancsecs József ikervári plébános köszöntötte a grófot és feleségét egybekelésükkor. Zichy Antónia nagyon nagy hatással volt férjére, akinek ettől kezdve szíve, gondolatai a hazájáé lettek. Összeforrt szívükből a haza szeretete alakult ki.

1846-ban megszületett Elemér fiuk. A keresztelőt fényes ünnepséggel ülték itt Ikerváron a kastélyukban.

Batthyány kis időszakra félre állt a politikai küzdelmekből, visszavonult Ikervárra. A szabadságharc kitörésekor azonban a horvátok ellen fegyvert fogott, nemzetőrnek állt. 1848. június 13-án a Vas Megyei Nemzetőrség zászlaját Zichy Antónia avatta fel. Emléktábla őrzi az eseményt a Batthyány kastély falán.
A grófné apai vagyonát nem kímélve, mindenütt ott van, ahol segíteni kell. Tisztelték is őt mint egy szentet.
Batthyányné és Damjanichné 1862. március 13–án megalapították a magyar gazdasszonyok országos egyletét.

1870. június 9-én jött el az a nap, mikor Batthyány Lajos gróf befalazott holttestét méltóképp örök nyugalomra helyezhette. A Veszprém megyei Dákán 1888. szeptember 29-én hunyt el. Emléke szent, tisztelni erény.

Állandó programok az iskolában

Ünnepélyek:

• Tanévnyitó
  • Karácsony
  • Tanévzáró
  • Nemzeti megemlékezések

Rendezvények:

• Farsangi felvonulás
  • Egészséghét
  • Mikulás
  • Gyereknap
  • Témahetek

Tehetséggondozás

Iskolánk nagy gondot fordít a tehetséggondozásra.
Tanulóink a következő szabadon választható foglalkozásokra jelentkezhetnek:

Alsó tagozat:

Felső tagozat: